www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Zregenerujeme síly a vyhrajem!

19.06.2009 | Petr Košatka

Český tým čeká další utkání, které je buď přiblíží k vysněnému cíli, nebo jejich sen nekompromisně rozpráší. Celek Slovenska se do semifinále probojoval výhrou nad Portugalskem a jistě se bude snažit českému týmu porážku ze základní skupiny oplatit. „Rozhodovat bude jeden dva góly,“ domnívá se šestadvacetiletý útočník Marek Lendl.

 
 
 

Česká reprezentace neměla se svým čtvrtečním soupeřem sebemenší problém a hladce vyhrála. „Důležité bylo, že jsme poměrně jednoduše dokázali vyhrát první třetinu. Od toho se poté zápas odvíjel v dalším dějství, kdy se postupně měnil v exhibici.“ A skutečně. Češi si během úvodní patnáctiminutovky vyprodukovali tříbrankový náskok a od druhé třetiny už soupeř nekladl žádný odpor. „Na druhou stranu je to takhle možná dobře, alespoň jsme ušetřili síly na další utkání se Slovenskem,“ dává na vědomí.

Pro české hokejbalisty to byla prozatím nejvyšší výhra na turnaji. „Věděli jsme, že jakékoliv zaváhání pro nás znamená konec turnaje, takže jsme se snažili v tomuhle utkání přistoupit co nejzodpovědněji,“ prozrazuje a jedním dechem dodává: „Nakonec to tedy dopadlo tak, jak to dopadlo, takže můžeme být spokojeni.“

Zaváhání. Jednu takovou oběť už si plzeňský šampionát vyžádal, když Kanada překvapivě nepřešla přes Ameriku. Loňský mistr světa měl být papírově i letos týmem, který by měl útočit na prvenství, sen se ale rozplynul již ve čtvrtfinále. „Jisté překvapení to určitě je, my ale víme, že pokud chceme dojít co nejdál, nikdo z dalších soupeřů nebude jednoduchý.“

Během šampionátu zápas střídá zápas a jistě je náročné se s touto porcí zátěže vypořádat. Jak bude vypadat reprezentační program, který vyplní čas mezi čtvrtfinálovým a semifinálovým zápasem? „Budeme se snažit zregenerovat síly, zajdeme do vířivky a zítra si dáme lehčí výklus,“ objasňuje šestadvacetiletý útočník.

Jak už bylo jednou zmíněno, dalším týmem, který se českému výběru postaví do cesty, je Slovensko. Semifinálový soupeř České Republiky se procedil přes čtvrtfinálové síto na úkor Portugalska. „Já jsem osobně jejich poslední zápas neviděl ale trenéři je jistě sledovali,“ prozrazuje útočník, který se v posledním utkání blýskl dvěma góly. „Sice jsme první vzájemný zápas vyhráli ale podle mě to bylo vyrovnané utkání a stejně tomu bude i nyní. Rozhodovat budou jeden dva góly,“ uzavírá.

Zobrazit další články této kategorie | Archiv všech článků

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies