www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Velké sobotní finále = v pátek jsme to zvládli

20.06.2009 | Jan Donauschachtl, třetí brankář

Slovensko – semifinálový soupeř, kdo čekal, ať už doma, u televizních obrazovek, nebo přímo v ČEZ ARÉNĚ, že to bude snadný soupeř, tak se moc moc mýlil. Nedařilo se nám, Slovensko využilo tři přesilovky, ale skvělý obrat ve třetí třetině a nádherná akce v prodloužení, nás poslala po dvou letech opět do finále – do vytouženého finále na mistrovství světa v hokejbalu, na domácí půdě, v České republice, v mém oblíbeném městě – v Plzni!

 
 
 
Už v poledne se rozpoutala česko-slovenská semifinálová bitva, české ženy nastoupily proti slovenským „sestrám“… bohužel to holkám nevyšlo, prohrály 2:0, ale ostudu rozhodně neudělaly. Z mé pozice hokejbalového brankáře, který už toho za svojí kariéru viděl moc a moc, chci velmi pochválit českou brankářku Bečevovou, která svými zákroky držela český tým hodně dlouho v naději. Nikdy bych neřekl, že žena může někdy takto výborně chytat hokejbal. :-) Poklona!

TAK ŽENY, HOLKY, DÍVKY, SLEČNY ČESKÉHO NÁROĎÁKU, VYBOJUJTE TEN BRONZ!

„Bratrské“ semifinále začalo v páteční odpoledne od 17:00 :-) Rituály tohoto dne zůstaly nezměněny. Snídaně, pravidelně chodím mezi posledními :-) Rád spím. :-) Dopolední rozcvička – s „Martou“ Kadaněm udáváme tempo při rozběhání, házenofotbálek – zase vyhráli mladý :-) Pak už jsou rituály individuální, já třeba jdu před zápasem do VIPky na kafe a kofolu, pravidelně celý turnaj, pak se procházím venku, pokecám s kamarády.

Poplácám se s klukama při nástupu a jdu na svoje oblíbené místo, no :-) V brance stojím radši :-))). A ještě jednu zásluhu, kromě dodržení rituálu, mám :-). Na páteční oběd jsem měl tu možnost vybrat jídlo, teplé těstoviny a „flák“ kuřecího masa a k tomu výborný kompot. Snad vám kluci chutnalo? Ale to je stejně jedno, hlavně, že jsme vyhráli :-). V sobotu budou špagety :-). Když nemůžu pomoct na ploše, pomáhám jak se dá :-)

Byly to dnes ale nervy :-) poprvé jsem si neudržel svoji „drsnou nonverbální komunikaci“, jak o mě říká naše paní ředitelka a fandil jsem. Ještě teď mě bolí v krku... Byl jsem opět ve výborném „kotli“ a tentokrát mě snad bylo i slyšet! Snažil jsem se ráno sehnat a dostat do Plzně vimperské fanoušky, kteří hrají skvěle na trubky, ale bohužel, už na sobotu něco mají. Nevadí, ale o to víc budeme potřebovat podporu vás věrných fanoušků, abyste nám vyvořili vynikající atmosféru, jako po celý turnaj! Přijďte s námi oslavit svátek sportu, svátek hokejbalu – sobotní finále, s velkým překvapením turnaje – Indií.

POJĎTE TU ČEZ ARÉNU UŽ KONEČNĚ VYPRODAT!

A ještě se vrátím zpět k pátečnímu semifinále, co mě strašně za tím plexisklem rozčilovalo a přivádělo skoro k šílenství? To byla naše buly. Nevyhráli jsme za dvě třetiny snad ani jednu… :-) A paradoxem je, že dva velmi důležité góly padly právě po těchto standardních situacích – jsem nevěřící, ale asi se ten nahoře zrovna vrátil domů :-) V pravý čas! Tak prosím vydrž doma celou sobotu! A „Oli“ ještě že ti někdo poradil, že „hadrovka“ je dobrá na hokejce i při hokejbale :-)))

Vysněné finále je tu, pro někoho poslední, pro někoho první, pro někoho několikáté, ale nikdo z nás, vyjma všech tří trenérů, si tu zlatou placku na krk ještě nepověsil...

Takto blízko blizoučko český tým snad za poslední roky nebyl, chlapci, pojďte do toho dát všechno co umíte, čím mě v průběhu sezóny jako brankáře strašně rozčilujete :-). Pojďte se rvát jako psi. Pojďte si po zápase zase zaskákat jako ČEŠI. Pojďte si ještě jednou zazpívat českou hymnu. Pojďte si to užít. Pojďte do toho zápasu s respektem k soupeři, ale sebevědomě. Pojďte všechny výkonem přesvědčit, že jsme tu právem. Pojďte si ty zlaté na krk pověsit, trenérům to určitě vadit nebude, že mají druhou :-) , PŘECE TO ZAS NENECHÁME NA „INDY“? Taková šance nepřichází mockrát za život.

Zobrazit další články této kategorie | Archiv všech článků

Jan Donauschachtl

Jan Donauschachtl Většina z Vás mě zná pod přezdívkou Donald a patřím mezi ty nadšence, kteří se intenzivně věnují sportu zvaný HOKEJBAL. Pocházím z Jindřichova Hradce, ale tam už hokejbalová pšenka moc nekvete, tak jsem se přes České Budějovice dostal až do Plzně, kde trávím už pátý rok kariéry. A právě z města Plzně Vám budu přinášet postřehy, zajímavosti a „bulvár“ z hokejbalového mistrovství světa 2009 a hlavně, patřím mezi trojici brankářů českého výběru, kteří se účastní tohoto mistrovství, takže informace budete mít přímo od zdroje :-) V Plzni jsem už jeden titul slavil, byl to ten extraligový v roce 2005! Věřte mi, že je to to nejlepší město na oslavy, takže Češi do toho :-) ať je co slavit :-)


 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies