www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Splnil se mi sen, říká rozzářený kapitán Petr Novák

20.06.2009 | Petr Košatka

České hokejbalisty dovedl až na samotný vrchol. Kapitán českého týmu Petr Novák zaznamenal v šesti zápasech stejný počet branek, přičemž u dvou přesných zásahů se podílel přihrávkou. „Je to neskutečné! Jsem velmi pyšní na svůj tým, mám obrovskou radost,“ prohlašoval Novák bezprostředně po utkání, které určilo český tým po jedenácti letech mistrem světa.

 
 
 

Petr Novák byl kapitánem týmu, který dosáhl až na vrchol. „Mám pocity, jaké by měl mít čerstvý mistr světa. Je to neskutečně krásné,“ prohlašuje útočník českého výběru, který na konci turnaje převzal ještě je jedno ocenění, a to za neužitečnějšího hráče turnaje. „Tento tým byl podle mě na turnaji nejsilnější a mistry světa jsme zaslouženě.“

Češi byli jediným týmem, který během šampionátu ani jednou nepocítil hořkost porážky. V čem byla největší síla Rakova výběru? „Tým byl složen ze čtyř formací, které byly vyrovnané. Navíc se zde sešly osobnosti z nejlepších ligových mančaftů. Hráči, kteří jsou vítěznými typy a já věděl, že tento tým má obrovskou šanci uspět,“ dává na vědomí šestadvacetiletý útočník.

Když se řekne drama, finálové utkání mistrovství světa 2009 může být tím nejlepším příkladem. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou tak dlouho, až utkání dospělo do prodloužení. „Nepříjemnou fází zápasu pro nás bylo, když soupeř tři minuty před koncem třetí třetiny vyrovnal. Byl poté psychicky na výši. Naštěstí už jsme byli v podobné situaci v posledním utkání se Slovenskem, kdy jsme prohrávali o dva góly a nakonec stejně dokázali vyhrát,“ srovnává se semifinálovým kláním, kdy se taktéž našel vítěz utkání až v prodloužení.

Jak už bylo jednou zmíněno, Petr Novák převzal mimo jiné ještě jedno ocenění, a to za nejužitečnějšího hráče šampionátu. „Je to nádherný pocit. Byl to pro nás domácí šampionát, já byl kapitánem a ještě jsem převzal tohle individuální ocenění. Vypadá to, že je to skoro maximum, čeho se dá v hokejbale dosáhnout. Všechno je to ale daleko za týmovým úspěchem,“ skromně dodává. Dlouho jsem si tohle přál a jsem neskutečně šťastný, že to vyšlo,“ uzavírá.

Jak už to na konci šampionátů bývá, také v Plzni byla po skončení finálového utkání na jedné straně nekonečná radost a na té druhé obrovské zklamání. „Je to neskutečná škoda. Byli jsme tak blízko a teď je po všem,“ smutnil bezprostředně po utkání kapitán Indie a nejlepší útočník turnaje v jedné osobě, Smiter Kaila. „Rozhodla jasná chyba jednoho uz obránců, teď už s tím ale nic nenaděláme,“ krčí rameny.

Forvard předních řad nakonec přece jenom přiznává, že i tak je stříbro pro jeho tým fantastický úspěch. „Kdyby nám to někdo řekl, že skončíme druzí, asi bychom to bez rozmýšlení brali, přikyvuje produktivní hráč Indie a jedním dechem doplňuje: „Samozřejmě je to skvělý výsledek, který jistě bude dobrou propagací hokejbalu v našem státu,“ prohlašuje závěrem.

Zobrazit další články této kategorie | Archiv všech článků

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies