www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Slovenky si hravě poradily s Rakouskem

17.06.2009 | Daniel Bartonec

Slovenky vstupovaly do utkání v roli favorita a tuto roli nakonec také do puntíčku potvrdily. Po včerejší a dnešní výhře tak mají svěřenkyně kouče Kobilika na kontě čtyři body za dvě výhry a zatím směle kráčí do bojů o finále. Hlavní hvězdou dnešního duelu byla bezpochyby Michaela Matějová, která dnes nasbírala tři kanadské body za dvě branky a jednu asistenci.

 
 
 
Zápas č. 8   •   8   •   st 17.6.2009   •   15:00   •   Hokejbalová aréna   •   Rozpis a výsledky
Slovensko 6:0Rakousko
(2:0, 3:0, 1:0)
Zuziaková (Tomčiková) - Gajdošová I., Petrovičová, Matějová, Karafiátová, Gajdošová M., Kolčunová, Kežmarská, Pavlovičová, Sabolová, Findová, Dudasová, Zetková, Pravliková, Veličková, Jurcová, Stofaniková J., Stofaniková S., Stašová, Šroková Feebergerová - Bacherová, Brunnerová M., Brunnerová N., Fürstová, Gramová, Kienzerová M., Kienzerová T., Klemmová, Kobanová, Kreutzová, Loninová, Lopezová, Waldnerová, Obermayrová, Rothböcková
Branky a asistence: 7. Matějová (Pavlovičová), 11. Jurcová (Stasova, Matejová), 18. Štofaniková (Sroková, Zetková), 27. Matejová (Sabolová), 27. Gajdošová M. (Kežmarská), 31. Gajdošová I. (Pavlovičová)
Střely: 48:6 (14:1, 19:3, 15:2). Vyloučení: 3:7, navíc Waldnerová 5 min a do konce utkání za vražení hraz. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Coombeb, Bosse. Diváků: 100.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Úvodní minuty byly z obou stran velmi vyrovnané. Na první branku ovšem diváci nemuseli dlouho čekat. V 7. minutě napřáhla od modré Michaela Matejová a přesnou střelou do růžku poslala svůj celek do jednogólového vedení. Hokejbalistky Rakouska se museli i v dalším průběhu první třetiny bránit. Ve 12. minutě však i přes dobrou defenzivní práci podruhé kapitulovaly. Střela Petry Jurcové prošla nešťastně Feebergerové mezi betony.

Slovenské hokejbalistky hýřily sebevědomím i na začátku prostřední části. Netrvalo dlouho a rakouská síť se dnes potřetí rozvlnila. Běžela 18. minuta, když nepovedená střela Slavomíry Štofánikové skončila překvapivě za zády Feebergerové. Náskok našich východních sousedů mohla ve 25. minutě navýšit Pavlovičová, ale trefila jen levou tyč rakouské svatyně. Brankovou konstrukci o pár okamžiků později orazítkovala také Matějová, jejíž střela skončila na břevně. To však slovenské obránkyni nemuselo vadit, neboť hned z další střely od modré vymetla pavučinky v levém horním rohu. Další branku Slovenek přidala zanedlouho Maria Gajdošová, která podobně jako před chvíli Matějová trefila přesně šibenici rakouské svatyně. „Slovenky mají velmi dobré mužstvo, i proto nás čekal těžký zápas. Nás může mrzet hlavně konec druhé třetiny, kdy jsme inkasovali dvě laciné branky. Útočná část v našem podání byla dnes také velmi špatná. Právě tuto disciplínu musíme do zítřka zlepšit," zhodnotila zápas rakouská forvardka Sarah Kobanová.

Nástup domácích hokejbalistek do poslední patnáctiminutovky byl excelentní. První minuta třetí části = šestá branka Slovenska. Po několika rychlých přihrávek se přesnou střelou od modré prezentovala Ivana Gajdošová. Tým kouče Kolibika si v závěru zápasu vytvořil velký tlak, ke kterému výrazně přispělo také několik vyloučení na rakouské straně. Feebergerová však svůj tým tentokrát několikrát podržela. Nejvíce se vyznamenala proti střele Matějové od modré, když její střelu vyrazila na poslední chvíli vyrážečkou. „Všichni si před zápasem mysleli, že nás čeká lehký zápas. Tak to ovšem zdaleka nebylo. Rakušanky hráli svoji hru a byly pro nás velmi těžkým protivníkem“ vyzdvihla výkon soupeřek nejlepší hráčka na hřišti Michaela Matějová.

Autor: Daniel Bartonec

Ohlasy

Jaroslav Kobilik (trenér Slovenska): Dnes jsme podle mne předvedli perfektní výkon. Zastříleli jsme si, předvedli několik pohledných akcí, tudíž musím být s dnešním výkonem nadmíru spokojen.

Walter Grud (trenér Rakouska): Byl to dobrý zápas z naší strany. V této sestavě jsme hráli teprve druhý zápas, takže určitě i přes vysokou porážku spokojenost.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies