www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Řekové svoji povinnost splnili, zahrají si finále B-poolu

19.06.2009 | Petr Dejnožka

Úvod utkání naznačilo, že se tento souboj nebude příliš podobat prvnímu střetnutí, ve kterém Řekové jasně vyhráli 13:0, ale ve výsledku se příliš nelišil. I přes větší aktivitu Hong Kongu si Řekové toto utkání pohlídali a zvítězili. Po první třetině vedli o dvě branky a v následujících dvou třetinách jich přidali dalších šest. Po kosmetické úpravě od Wonga vypadalo konečné skóre 8:1.

 
 
 
Zápas č. 42   •   bSF   •   pá 19.6.2009   •   15:00   •   Malá hala   •   Rozpis a výsledky
Hong Kong 1:8Řecko
(0:2, 0:2, 1:4)
Lui (White) – Tkachyk, Davidson, Aldridge, Kuzma, Langille, Judas, Champion, Devolz, Prohaska, Foster, DeMelo, Ma, Mullally, Stark, Wall, Winia, Brennan, Chan, Wong, Nardella.Vrettis (Liosis) – Govas, Vassilakos, Moshonas, Maleganeas, Vassilakis, Sotirakos, Kontitsis, Trohatos, Bozinakis, Koutsogiannopoulos, Kipopoulos, Papastergiou, Bovoletis, Stavrianos, Vouloumanos, Kourousis, Trougakos, Kamisis, Tsalakos, Typaldos.
Branky a asistence: 35. Wong (Champion)- 5. Trohatos (Stavrianos, Bovoletis), 13. Papastergiou (Maleganeas, Trohatos), 22. Kipopoulos (Stavrianos), 23. Typaldos, 31. Kourosis (Bovoletis), 40. Bovoletis (Moshonas), 41. Papastergiou, 43. Kamisis (Kipopoulos)
Střely: 9:28 (1:9, 4:7, 4:12). Vyloučení: 2:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Sakkas, Zazko.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Utkání bylo z úvodu velmi vyrovnané, ale postupem času si Řekové vypracovávali větší a větší tlak. Ten zužitkovali v 5. minutě utkání, když se na modré čáře napřáhl Louis Trohatos a jeho nekompromisní střelu zastavila až síťka hongkongské branky – 1:0. Na druhou branku jsme čekali až do 13. minuty, když přesilovkovou kombinaci zakončil střelou do levého růžku Jim Papastergiou – 2:0. Řecký tlak neustále narůstal, ale další branky jsme v úvodní třetině neviděli. ,, V první části to tak jednoznačné nebylo, ale poté jsme jejich šance utnuli," říká radostně řecký útočník Bozinakis.

První větší příležitost měli hráči Hong Kongu, ale chybu gólmana Luiho nepotrestal Calvin Wong. Nedáš, dostaneš. Ihned z protiútoku se prosadili Řekové. Akci dva na jednoho perfektně vyřešil Stavrianos, který našel před brankou volného Athanasise Kipopoulose a tomu stačilo doklepnout míček do odkryté klece – 3:0 V pořadí již čtvrtou branku si připsal George Typaldos, když vystřelil více než přesně – 4:0. Závěr druhé třetiny se nesl v duchu velice tvrdých zákroků hlavně u mantinelů.

Třetina poslední začala obdobně jako dvě předchozí. Hned první akce Řeků skončila pátým gólem v síti Hong Kongu. Bovoletis přihrál na mezikruží Konstantinosovi Kourousisovi, který překrásnou střelou pod víko zvýšil již na 5:0. Nakonec se dočkali i Hongkongští! Po přihrávce Championa před branku vymazal nulu na světelné tabuli Calvin Wong – 5:1. Řekové se s tímto vedením nespokojili a přidali další branky. Na 6:1 upravil přesnou střelou Alex Bovoletis. Sedmou branku Řecka vstřelil Papastergiou a skóre uzavřel ve 43. minutě Kamisis. Řekové zvítězili 7:1 a postoupili do zítřejšího finále B-poolu. ,,Dnešní zápas byl velmi pohledný a pro nás důležitý. Potřebovali jsme vyhrát a to se nám naštěstí povedlo, i když jsme čekali, že nám soupeř bude klást větší odpor," řekl po utkání Alex Bozinakis.

Autor: Petr Dejnožka

Ohlasy

Alkiviadis Zisidis (trenér Řecka): Hráli jsme velmi dobře, Hong Kong byl z těch slabších soupeřů, nicméně jsme obrovsky šťatni, že se nám podařilo postoupit do finále B-poolu, ve kterém chceme Rakousko porazit.

Harper John (trenér Hong Kongu): Dnešní utkání se mi moc líbilo, první třetinu jsme se vcelku drželi, ale potom nám soupeř velice odskočil. Z těchto chyb se musíme poučit a na příští mistrovství světa se budeme muset mnohem lépe připravit.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies