www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Motivaci máme stále velkou, shodují se české hráčky po prohraném zápase

19.06.2009 | Jiří Pruner

Byl to zápas se vším všudy. K vidění byly skvělé akce, ostré souboje a napětí až do samého konce. Hokejbalová hala praskala ve švech a fanoušci hlasitě povzbuzovali české reprezentantky. Ty nakonec odešly ze hřiště poraženy. Finále bylo blízko, nakonec je čeká boj o bronzovou medaili. "Slovenky byly lepší a měly i více štěstí, " přiznává opora týmu, brankářka Kateřina Bečevová.

 
 
 
Zápas č. 16   •   SF   •   pá 19.6.2009   •   12:00   •   Hokejbalová aréna   •   Rozpis a výsledky
Česká republika 0:2Slovensko
(0:1, 0:0, 0:1)
Bečevová (Hůlková) - Mannová, Fričová, Pekárková, Pešková, Herzigová, Krauzová, Horálková, Manhartová, Palová, Bogliová, Křupková, Fialová, Kroutilová, Němcová, Malinská, Outlá, Jedličková, Kuželová.Tomčíková (Zuziaková) - I.Gajdošová, Petrovičová, Matějová, Karafiátová, M.Gajdošová, Kolčunová, Kežmarská, Pavlovičová, Sabolová, Findová, Dudášová, Zetková, Pravlíková, Veličková, Jurčová, J.Štofaníková, S.Štofaníková, Stašová, Sroková, Kapustová.
Branky a asistence: 9. Gajdošová M. (Gajdošová I.), 45. Pravlíková (Kapustová)
Střely: 37:15 (15:2, 9:13, 13:0). Vyloučení: 6:12. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Coombes (CAN), Kirschner (GER) . Diváků: 400.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Slovenky vlétly na české hráčky a jako první si také vytvořily gólové šance. Už ve třetí minutě nebezpečně střílela zblízka Jurčová, ale gólmanku Bečevovou prostřelit nedokázala. Jen o dvě minuty později zahrozila Stašová, která však po vyběhnutí zpoza brány neprotlačila míček mezi tyčkou a betonem strážkyně české svatyně.

Také na opačné straně, tedy před brankou Slovenky Tomčíkové, však bylo rušno. Nadějné přečíslení 2 na 1 však Češkám zhatila svým obětavým obranným zákrokem Matějová, která zblokovala přihrávku Bogliové na Němcovou. V osmé minutě byla v ideální pozici před brankou Sabolová, ale skulinku mezi betony Tomčíkové nenašla. Počtem šancí tedy Češky po ospalejším úvodu vyrovnaly hru, i přesto však šly do vedení Slovenky. Při hře 4 na 3 v deváté minutě úspěšně dorážela před brankou Maria Gajdošová.

Důležitý moment Češky přečkaly bez újmy na přelomu první a druhé třetiny. Víc než minutu a půl strávily pouze ve třech, ale Slovenky Pravlíková a Maria Gajdošová největší příležitosti nevyužily. Ve druhé třetině se na hřišti celkově více přitvrdilo, o čemž svědčí fakt, že byli každou chvíli v permanenci lékaři. Oproti předešlému dějství se hrálo více před slovenskou brankou, jenže stoprocentní šance si Češky nevytvořili ani ve 26. minutě při dvojnásobné přesilovce.

Paradoxně mohla mít největší šanci při početní výhodě Česka 5 na 3 Slovenka Pavlovičová, jenž se dostala do úniku, ale míček ji v rozhodujícím momentu sklouzl, a tak pořádně ani nezakončila. Branku Bečevové stejná hráčka naplno ohrozila až ve 28. minutě, kdy však česká brankářka výtečně zasáhla lapačkou. Domácí hokejbalistky často pálily od modré, ale brankářka.

Podobně jako v úvodu druhé třetiny se Češky ve třech bránily na začátku poslední části hry a stálo při nich velké štěstí. Střelu Matějové od modré totiž zastavila až tyčka branky Bečevové. Po vypršení trestů se svěřenkyně Karla Manharta pustily znovu do útočení, snaha o dobytí branky soupeřek se jim nedala upřít, jenže dobře organizovaná obrana Slovenek jim příliš nedovolila.

V závěru Češky definitivně poslala do kolen dvě vyloučení. Nejprve ve 39. minutě faulovala Pekárková a přesně dvě minuty a jednu vteřinu před koncem základní hrací doby se nechala vyloučit Palová. Nepomohl ani český time-out 35 vteřin před sirénou. Naopak razítko na postup Slovenek do finále přidala v čase 44:47 Pravlíková.

Autor: Michal Miškovský

Ohlasy

Karel Manhart (trenér České republiky): „První gól jsme dostali z tlaku, protože na nás Slovenky skočily, podobně jako včera my na ně, a nebyli jsme schopní to pobrat. Ve druhé části hry jsme hru vyrovnali, ale co se dělo ve třetí třetině, to nechci moc komentovat. Myslím si, že nás zkrátka rozhodčí nepustili do hry.“

Jaroslav Kolibik (trenér Slovenska): „Byl to vynikající zápas. Musím děvčatům poděkovat, protože nechali na hřišti všechno. Dnešní zápas byl oproti včerejšímu úplně o něčem jiném. Přeházeli jsme formace a přišla nám posila Kapustová. Přinesla nový impuls do týmu.“

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies