www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Fantazie!!! Po jedenácti letech máme opět zlato!

20.06.2009 | Daniel Bartonec

Finálový duel nabídl mnoho nádherných a nervy drásajících okamžiků. Drama v plzeňské ČEZ Aréně rozhodl až gólem v prodloužení v jedné osobě kapitán a také nejlepší hráč českého celku v tomto utkání PETR NOVÁK. Český tým tak svůj cíl před turnajem splnil a získal ZLATÉ MEDAILE!!! Na finálovém duelu se celkem tísnilo neskutečných 6544 fanoušků.

 
 
 
Zápas č. 52   •   aF   •   so 20.6.2009   •   17:00   •   ČEZ Aréna   •   Rozpis a výsledky
Česká republika 4:3pp Indie
(1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)
Šindelář (Šulan) - Pospíšil, Švancar, Rejthar, Kadaně, Hodovník, Výborný, Příhoda, Dědič - Trčka, Sýkora, Tyburec, Topolánek, Novák, Bacovský, Kubeš, Kypet, Růžička, Kejř, Lendl, OliveriusHundal (Bokhari) - Sohal, Chowsen, Esmail, Uppal, Somani, Brar K., Mann, Kalkat, Kaila Sh., Kaila Sm., Brar D., Dusanj, Sahota, Jhuti, Basi, Sandhu R., Mohamed, Chohan, Mostaghim, Sandhu S
Branky a asistence: 5. Dědič (Oliverius), 23. Kejř (Výborný), 33. Hodovník (Oliverius), 48. Novák - 5. Sm. Kaila (Kalkat, Sh. Kaila), 15. Sm. Kaila (Chowsen), 42. Sh.Kaila (Kalkat, Brar)
Střely: 35:12 (11:6, 7:1, 14:5 - 3:0). Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Mintz, Saraperra. Diváků: 6544.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Úvodní minuty finálového střetnutí mezi Českou republikou a Indií patřily domácím hokejbalistům. Velký tlak svěřenců kouče Raka ovšem utnula náhlá branka v síti Filipa Šindeláře. V 5. minutě vybojoval Kalkat míček za brankou, předložil ho Smiteru Kailovi, pro kterého již nebyl problém trefil poodkrytou českou klec. Česká odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. O osmnáct sekund později se překrásně trefil od modré mezi Hundalovy betony Michal Dědič a vyrovnal tak na 1:1. V 7. minutě se do velké šance dostal Kejř, ale netrefil ani branku. Už už se zdálo, že první třetina skončí 1:1, když však z ničeho nic udeřili opět Indové. Jedenáct sekund přes první sirénou napřáhl od modré forvard Smiter Kalkat a trefil přesně levý růžek Šindelářovy svatyně - 1:2. Pro něj to byla druhá branka v tomto utkání.

Hned v úvodu prostřední části měl velikánskou příležitost na navýšení indického náskoku Sharny Kaila, ale v tváří tvář Šindelářovi neuspěl. Pořekadlo „nedáš, dostaneš“ se tedy o pár okamžiků později opět potvrdilo. Ve hře 4 na 4 nadvakrát překonal Hundala Ondřej Kejř – 2:2. Češi měli i nadále více ze hry, ale křídla jim ustřihlo oslabení v závěru druhého dějství. To však dokázali domácí hokejbalisté přežít, když v něm soupeře nepustili téměř k žádné střele.

Fantastický zápas pokračoval i ve třetí třetině. Ve 33. minutě téměř sedmitisícová návštěva potřetí v zápase vybuchla. Po buly napřáhl Václav Hodovník a nedal Hundalovi šanci. Pojistku měl na holi o tři minuty později Tyburec, ale trefil jen břevno. Češi nadále hráli zodpovědně, ovšem tři minuty před koncem aréna ztichla. Po přihrávce Kalkata z rohu hřiště totiž prostřelil Šindeláře z bezprostřední blízkosti Sharny Kaila a poslal zápas do prodloužení. „Utkání bylo velmi vyrovnané z obou stran. Byla to bitva o každý míček. Dlouho jsme sice prohrávali, ale dokázali jsme se vzchopit a srovnat. Bohužel jsme v prodloužení hráli pod tlakem, z čehož pramenila také rozhodující branka celého mistrovství," okomentoval finálový duel střelec dvou branek Indie Smiter Kaila.

V něm už hrálo jen jedno mužstvo a to to domácí.Akce, která po jedenácti letech rozhodla o tom, že Češi získají zlaté medaile, nastala ve 48. minutě. TITUL MISTRŮ SVĚTA PRO ROK 2009 TREFIL STŘELOU OD MODRÉ KDO JINÝ, NEŽ KAPITÁN ČESKÉHO CELKU PETR NOVÁK!!! „Indie proti nám potvrdila, proč se dostala tak daleko. I přes vyrovnaný boj si ovšem myslím, že po předvedených výkonech po celý šampionát jsme si zlato jednoznačně zasloužili,“ shrnul na závěr kapitán českého týmu Petr Novák.

Autor: Daniel Bartonec

Ohlasy

Leoš Rak (trenér České republiky): Odehráli jsme nesmírně těžký zápas. Indie opět potvrdila, že má velmi dobrý kádr. Od třetí třetiny ovšem jsme podle mne přebírali iniciativu a zaslouženě vstřelili v prodloužení rozhodující branku.

Ranbir Singh (trenér Indie): Viděli jsme vynikající utkání. Obě mužstva byla vyrovnaná a měla stejnou šanci na zisk titulu. Oba týmy chtěli vyhrát, ale povedlo se to nakonec v prodloužení domácím po krásné střele od modré.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies