www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Češky si poradily se Spojenými státy a berou bronz!

20.06.2009 | Ondřej Kubát

České hokejbalistky mají důvod k radosti. Na světovém šampionátu v Plzni totiž získaly bronzové medaile. Rozhodlo o tom jejich vítězství nad týmem Spojených států Amerických v poměru 3:0. Česky vstřelily v každé periodě jeden gól – postupně se trefily Pešková, Bogliová a Horálková. To vše navíc podtrhla skvělým výkonem v brance Kateřina Bečevová.

 
 
 
Zápas č. 19   •   3PL   •   so 20.6.2009   •   09:00   •   ČEZ Aréna   •   Rozpis a výsledky
Česká republika 3:0USA
(1:0, 1:0, 1:0)
Bečevová - Mannová, Fričová, Pekárková, Pešková, Herzigová, Krauzová, Horálková, Manhartová, Palová, Bogliová, Křupková, Fialová, Kroutilová, Němcová, Malinská, Outlá, Jedličková, Kuželová. Ciambraová (Kingová) - Bacová, Bilgerová, D´Amarová, Naaszová, Percyová, Petryová, Aubeová, Bradleyová, Churchová, Doriová, Dossicková, Gayleová, Gitlinová, Housserová, McGowanová, Rajamatnaová, Connerová.
Branky a asistence: 4. Pešková (Horálková), 30. Bogliová, 45. Horálková (Fialová, Hůlková).
Střely: 15:20 (6:4, 6:9, 3:7). Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Bežo, Coombes.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Česky vstoupily do utkání o bronz ve velkém stylu. Už ve čtvrté minutě šly do vedení. Po vyhraném buly se hráčky natlačily do brankoviště soupeře, Horálková našla úplně volnou Lauru Peškovou, která uklidila puk do poloprázdné branky. Český tým se díky rychlé trefě uklidnil, což potřeboval. V první třetině už ale další gól nepadl, přitom v posledních dvou minutách hrály Česky dlouhou přesilovku pěti proti třem. Ale využít ji nedokázaly.

Ve druhé periodě byl k vidění stejný obraz hry jako v první. Hra se přelévala ze strany na stranu, v obou svatyních kralovaly gólmanky. Na české straně Bečevová, na straně USA Ciambraová. Gól nakonec padl v momentě, kdy to nikdo nečekal. Na kostce v tu chvíli zbývaly do konce prostředního dějství pouhé tři minuty. Kroutilová vyslala střelu a brankářka Ciambraová ztratila ve skrumáži orientaci. Na brankové čáře se však zjevila Kateřina Bogliová a dorážkou zvýšila na 2:0. "Zápas to byl hrozně těžký, protože Američanky hrály výborně, hodně běhaly. Dokázala jsem se vytrhnout ze souboje, míček jsem v první chvíli vůbec neviděla, ale slyšela jsem křičet diváky. Tak jsem skočila, šťouchla jsem do toho a padlo to tam," popsala svůj gól Bogliová.

Ve třetí části hrály Češky velmi opatrně. Američankám naopak čas ubíhal příliš rychle a zákonitě se tak dostavila nervozita. V posledních minutách se Spojené státy rozhodly hrát bez brankářky, ovšem vlastním faulem a vyloučením si šanci na kontaktní gól rychle sebraly. A české ženy trestaly. Čtyřiatřicet vteřin před závěrečnou sirénou uzavřela na konečných 3:0 tvrdou pumelicí Pavlína Horálková. Radost na hrací ploše tak mohla propuknout naplno – český tým získal znovu po dvou letech bronzové medaile z mistrovství světa. "Bohužel se nám nedařilo v konciovce. Česko má ale velmi dobrý tým, zachytala jsem si dost. Nejsem spokojená se čtvrtým místem, na příštím mistrovství to snad bude lepší," smutnila gólmanka Spojených Států Alessandra Ciambraová.

Autor: Ondřej Kubát

Ohlasy

Karel Manhart (trenér ČR): My jsme obhajovali bronz a tu medaili jsme zkrátka chtěli. Hrozně mě mrzí ta včerejší porážka se Slovenkami. Ale máme placku a to byl cíl. Hráčky měly obrovskou vůli, měli jsme několik zraněných. Ten přesun do ČEZ Arény nebyl tak hrozný. Vědělo se to dopředu, počítalo se s tím. S některými hráčkami tady navíc v sezóně hrajeme lední hokej, takže s přesunem do této haly problémy nebyly.

JJ Devieny (trenér USA): Ta prohra měla několik důvodů a příčin. Tou hlavní bylo, že Česká republika má opravdu dobrý tým. Hrají velmi dobře, jsou fyzicky připraveni. S celkovým čtvrtým místem zásadně nejsem spokojen. Turnaj to však byl po organizační stránce fantastický.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies