www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Řekové se stali vítězi B poolu, ve finále porazili Rakousko

20.06.2009 | Ondřej Kubát

Hokejbalisté Řecka zvládli finálový zápas B poolu. Díky šťastné trefě Maleganeasa minutu a půl před koncem zvítězili nad Rakouskem 2:1 a přebrali si zlaté medaile. Od úvodu se však hrál vyrovnaný zápas, Rakušané však málo stříleli a nakonec na to doplatili.

 
 
 
Zápas č. 51   •   bF   •   so 20.6.2009   •   16:30   •   Malá hala   •   Rozpis a výsledky
Rakousko 1:2Řecko
(0:0, 1:1, 0:1)
Del Fabro - Aalai, Neugebauer, M. Raffl, Schumnig, Wildmann, Weinzierl, Untersteiner - Edlinger, Essinger, Ettlmayr, Gappitz, Grünwald, Hassler, Raffl Thomas, Petrik, Petrini, Fanftl, Skreinig, Stanossek, Tschernutter, Wildmann. Moshonas - Govas, Vassilakos, Moshonas, Maleganeas, Vassilakis, Sotirakos, Kontitsis, Trohatos, Polonakis, Koutsogiannopoulos, Kipopoulos, Papastergiou, Bovoletis, Stavrianos, Vouloumanos, Kourousis, Trougakos, Kamisis, Tsakalos, Typaldos.
Branky a asistence: 19. Schumnig (Ettlmayr, Raffl) - 18. Koutsogiannopoulos (Kourousis, Govas), 44. Maleganeas (Kourousis, Koutsogiannopoulos).
Střely: 11:40 (1:10, 6:16, 4:14). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Krist, Woods.. Diváků: 23.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Finále B poolu mezi Řeckem a Rakouskem nabídlo pětačtyřicet minut vyrovnané bitvy. Řekové sice jasně svého soupeře přestříleli, ale jednalo se především o propagační pokusy, se kterými Del Fabro neměl problém. Přesto několik velmi slušných zákroků předvedl a držel tak svůj tým na vodou. Na Jihoevropanech byla od začátku vidět větší touha a vůle po vítězství. Ve vyrovnané první třetině však branka nepadla, i když k ní Řekové měli hodně blízko.

Daleko zajímavější byla druhá část hry. V osmnácté minutě se totiž nejprve prosadilo právě Řecko. V přesilové hře se dostal až před branku Koutsogiannopoulos a poslal svůj tým do vedení. Švýcaři však na vyrovnání nečekali dlouho. Hned z protiútoku skórovali. Ettlmayr našel úplně volného Martina Schumniga, který jen pohodlně zametl kotouč do svatyně Řecka. "Byli jsme straně unavení. Odehráli jsme tady šest zápasů. Dostali jsme dnes šťastný gól v oslabení, pro nás tedy nešťastný, a ten rozhodl. Ten můj gól byl však také šťasný. Dorážel jsem střelu, která šla původně od modré," řekl po utkání Schumnig.

Ve třetí třetině byla obě mužstva velmi opatrná. Hrálo se sice nahoru dolů, jenomže šance se ze zápasu úplně vytratily. Oba týmy měly problémy především s finální přihrávkou a také s přechodem přes střední pásmo. Když už se všichni začali smiřovat s prodloužením, Řekové udeřili. Rakušan Raffl se nejprve nechal zbytečně vyloučit. V následné přesilové hře vypálil od modré Greg Maleganeas. Míček skončil až v síti. "Byl to výborný zápas. Obě mužstva měla šance vyhrát. Vypálil jsem od modré a padlo to tam. Jsem velmi šťastný, že to vyšlo," radoval se Maleganeas. Hra Rakušanů v šesti bez gólmana už kýžený úspěch nepřinesla, a ze zisku zlata se proto radovali Řekové.

Autor: Ondřej Kubát

Ohlasy

Alkiviadis Zisidis (trenér Řecka): Zápas měl skvělé temto a obě mužstva hrála skvěle. Na konci rohodl jeden šťasný gól, pak jsme se soustředili samozřejmě na defenzivu. Precizní obrana ale rozhodla dnešní finále B poolu. Jsem celkem spokojený, že jsme skončili v B poolu první. Byl to krásný turnaj.

Hara Pschernig (trenér Rakouska): Byl to velmi dobrý zápas, skvělé finále. Jeden trest tam však pro nás byl navíc a ten rozhodl. Řecko v té přesilovce skórovalo. A to je výsledek. Řekové byli disciplinovaní a takticky velmi dobře připraveni. My jsme sem přijeli postoupit do A poolu, ale nepovedlo se to. Neměli jsme na to sílu. Ale máme mladý tým, takže se to dalo čekat.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies