www.x-hokejbal.cz
 
 
 
 

Švýcarsko si bez problémů poradilo s Hong Kongem, nasázelo mu 14 branek

20.06.2009 | Ondřej Kubát

Naprosto bez problémů dokráčeli hokejbalisté Švýcarska k bronzovým medailím v B skupině. V zápase o třetí místo zcela smazali Hong Kong. Zvítězili vysoko 14:1. Švýcarům vyšly především konce první a třetí části, ve kterých vstřelili gól každou minutu. Hong Kong tahal od začátku za kratší část provazu a prohrál zcela zaslouženě.

 
 
 
Zápas č. 49   •   b3   •   so 20.6.2009   •   14:00   •   Malá hala   •   Rozpis a výsledky
Švýcarsko 14:1Hong Kong
(7:1, 1:0, 6:0)
Sidler - Bossard, Faina, Fuchs, Hedinger, Hefti, Muchagato, Ramseier, Rindlisbacher - Aegerter, Beiersdörfer, Duc, Meier, Melliger, Métroz, Reber, Röthlisberger, Ruppen, Sonderegger, Stucki, Wittwer.Lui - Tkachyk, Davidson, Kuzma, Langille, Judas, Champion, Devolz - Prohazka, Foster, DeMelo, Ma, Mullally, Stark, Wall, Winia, Brennan, Wong, Nardella.
Branky a asistence: 7. Métroz (Muchagato), 10. Beirsdörfer (Meier, Stucki), 11. Fuchs (Sonderegger, Ruppen), 12. Métroz (Reber, Faina), 13. Ruppen (Rindlisbacher, Bossard), 15. Bossard (Métroz, Faina), 15. Sonderegger (Röthlisberger, Ruppen), 18. Aegerter (Duc), 32. Duc (Muchagato, Aegerter), 38. Duc, 40. Ruppen (Röthlisberger, Hedinger), 40. Reber (Muchagato, Stucki), 42. Aegerter (Duc, Muchagato), 43. Meier (Beiersdörfer, Hefti) - 14. Wall (Foster, Brennan).
Střely: 56:6 (20:2, 15:2, 21:2). Vyloučení: 5:7. Využití: 3:0. V oslabení: 2:0.
Rozhodčí: Čačko, Jamnig.. Diváků: 102.
video Videosestřih (WMV) (do zveřejnění sestřihu se zobrazí jen znělka)

Reportáž

Hokejbalisté Švýcarska byli v utkání jasným favoritem, což začali potvrzovat hned od začátku. Už v sedmé minutě se trefil Ismaël Métroz, který od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě. "Nebyl to tak těžký zápas. Celkem nám to šlo. Jsme rádi za to vítězství. Hlavně se nám dnes opravdu dařilo v útoku," usmíval se Métroz. Za tři minuty přidal druhou branku v přesilovce po geniální Meierově přihrávce Patric Beiersdörfer. Jeho gól vyvolal lavinu s dalšími pěti góly, vždy v každé minutě jeden. Postupně se prosadili Nicola Fuchs, Ismaël Métroz, Christian Ruppen, Thomas Bossard a Marc Sonderegger. Mezitím stihl vstřelit alespoň čestný gól i Hong Kong. Ve čtrnácté minutě se trefil ze samostatného úniku po hrubce švýcarské obrany Jeff Wall. "Bylo to opravdu špatné, ale za dva roky přijedeme na mistroství s daleko silnějším týmem. Tomu věřím. Dostal jsem se s míčkem do šťastného brejku a gólmanovi soupeře to sjelo po zádech," popsal svou trefu Wall.

Ve druhém dějství bylo Švýcarsko i nadále lepším týmem, ale už trošku polevilo. To mělo za následek ústup brankových hodů. Za celých patnáct minut padl jediný gól - v 18. minutě zblízka dorážel Marc Aegerter.

S lepší motivací vstoupili Švýcaři do třetí periody. Hned na jejím začátku přidal devátý gól v přesilovce Sébastien Duc, ten stejný hráč se prosadil i o šest minut později dorážkou z bezprostřední blízkosti - 10:1. Po něm se ještě trefili Christian Rupper, Martin Reber, znovu Marc Aegerter a na konečných 14:1 pro Švýcary uzavřel tři minuty před koncem Severin Meier. Švýcarsko tedy dokráčelo k jasné výhře, Hong Kong neměl nejmenší šanci.

Autor: Ondřej Kubát

Ohlasy

Pico Sébastien (trenér Švýcarska): Měli jsme hodně možností a šancí v tomto zápase. Spoustu jsme jich proměnili, spoustu ještě ne. Škoda že nám to tam nepadalo podobně i včera, mohli jsme si dnes zahrát finále. Nemůžu být spokojen s celkovým třetím místem v B poolu. Hráli jsme tady dobré zápasy, ale naše mužstvo mělo být lepší. Máme ale mladý tým, třeba se ukáže v budoucnosti. To budeme silnější.

Jamie Stark (asistent trenéra Hong Kongu): Švýcarsko hrálo velmi dobře. My jsme byli trošku unavení z předchozích zápasů, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Byl to ale krásný týden, těším se, že za dva roky přijedeme s lepším týmem.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu

 
 
 
 

18.6. | Soupisky
Zveřejnili jsme soupisky s detailními informacemi.

 

14.6. | Fotogalerie
V sekci Fanoušci - Fotogalerie naleznete aktuální fotografie z turnaje.

 

12.6. | Magazín o MS
Na webu si nyní můžete na obrázcích prohlédnout kompletní obsah oficiálního programu MS. Naleznete jen též v sekci Info o turnaji > Program MS.

 

2.2. | Rozhovor s Leošem Rakem
Na serveru plzen.cz si můžete přečíst rozhovor s trenérem reprezentace Leošem Rakem.

 
 
 
 
 
 
Domenic di Gironimo
Závěrečný blog: Shrnutí (23.6.)
 
Jan Donauschachtl
Blog mistra světa: „My jsme mistři, no a co?“ znělo Plzní (22.6.)
 
Kateřina Bogliová
Hurá! Cíl splněn, medaili máme! (23.6.)
 
 
 
 
 
Copyright © 2008-2009  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Tipy Zážitky jako dárky, Sázení Doxxbet | Nastavení cookies